Az esztergomi önkormányzat számláját 400 millió forintos inkasszóval terhelte meg az állam az általa átvett intézmények költségeinek fedezésére, ezzel a város fizetésképtelené vált, mert az inkasszó kifizetéséig semmiféle önkormányzati feladatra nem lehet pénzt fordítani − közölte Tétényi Éva polgármester. A városvezető szerint az intézmények működése és a bérek december végéig biztosítottak, a többi feladat ellátására azonban a város kasszájában nincs fedezet, nagyobb bevételekre pedig csak márciusban számíthatnak. Tétényi a kormánytól vár segítséget, hogy szakmai és pénzügyi megállapodásokat kössön a bajba jutott önkormányzattal. Zoltai Dániel, a pénzügyi bizottság fideszes tagja szerint a képviselőcsoport a város hitelezőivel korábban megegyezett, hogy 580 millió forintnyi adósság kifizetését decemberre halasztják, így az állami inkasszó után is lenne a városnak 180 millió forintja. Zoltai hozzátette, ha a kincstár nem kapja meg az inkasszó összegét, hatvan napon belül hivatalból új adósságrendezési eljárást kell indítani a város ellen.
