BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma a fővárosi közgyűlés dönthet a vidámparkról

2012. október 3. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A fővárosi közgyűlés mai ülésén születhet döntés a budapesti Vidám Park sorsáról. A Bagdy Gábor vagyongazdálkodásért felelős főpolgármester-helyettes jegyezte előterjesztés \"pénzügyi kényszerekkel\" magyarázza a 100 százalékban fővárosi tulajdonú Budapesti Vidám Park Zrt.-vel kapcsolatos terveket. Az előterjesztés szerint évtizedek óta megoldatlan a Fővárosi Állat- és Növénykert (FÁNK), illetve a Vidám Park további fejlesztésének ügye. Korábban elvi szinten többféle koncepció felmerült a zrt.-vel kapcsolatban, ezek közül a leginkább ismert változat a FÁNK-kal való funkcionális összevonás lehetősége. Persányi Miklós, az állatkert igazgatója a Napi Gazdaságnak korábban elmondta, a városvezetés − a jelek szerint − a biztos befutó állatkert fejlesztésére koncentrál, a beruházások első üteme 1, a második pedig 9-10 milliárd forintból valósulhat meg (Napi Gazdaság, 2012. március 23.). A közgyűlés mai napirendi pontja is ezt látszik támogatni, az előterjesztés szerint a két szervezet közötti finanszírozás eltérése részben visszavezethető a szervezeti formára is: a FÁNK jogszabályokban rögzített közhasznú feladatokat végez (oktatás, nevelés, tudományos kutatás, természetmegőrzés), a Vidám Park azonban szórakoztató célú üzleti vállalkozás.

A közgyűlés 2010-ben úgy döntött, hogy az 1,1 milliárd forint készpénzkiadást eredményező azonnali bezárás helyett a működést még egy-két évig fenntartja, közben a határozott idejű bérleti szerződésekből származó kötelezettségeket folyamatosan csökkenti. A bezárás helyes döntésnek bizonyulhat, mert mintegy 300-400 millióval kedvezőbb pénzügyi pozíciót, ennyivel kisebb bezárási összköltséget sikerült elérni még a két év alatt nyújtott 360 milliós pénzügyi támogatás figyelembevételével is − olvasható a fővárosi előterjesztésben. A Vidám Park vezetősége lapunk kérdésére azt közölte, \"a jövőre vonatkozóan\" nem tud tájékoztatást adni, sem a folyamatban lévő ügyről, sem a jövőbeni lehetséges vidám parki fejlesztésekkel kapcsolatban.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet