BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödhetnek a kerületi lobbik?

2012. október 2. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jövőben jóval nagyobb mozgásteret kaphatnak a kerületek, így erősödhetnek a külön lobbik is azáltal, hogy a parlament tegnap megszavazta Rogán Antal fideszes frakcióvezető előterjesztését, amely külön rendeletalkotási jogot biztosít a helyi környezetvédelmi feladatok meghatározására. A többi környezetvédelmi előírással kapcsolatban a fővárosi közgyűlés önkormányzati rendeletben illetékességi területére a más jogszabályban előírtnál kizárólag nagyobb mértékben korlátozó ilyen tárgyú előírásokat határozhat meg − olvasható az előterjesztésben. A jövőben a környezet állapotát érintő tervezetekről, a környezetvédelmi programokról tájékoztatni kell a szomszédos és az érintett önkormányzatokat is, valamint ki kell kérni az illetékes környezetvédelmi igazgatási szervek véleményét. Kizárólag a települési önkormányzatok hatáskörébe tartoznak viszont majd a szmogriadókkal és a háztartásoktól eredő légszennyezésekkel (avar- és kerti hulladékégetés) kapcsolatos döntések.

A módosítást a korábbi kaotikus állapotok indokolták, mivel a fővárosi kerületi önkormányzatok rendre önállóan és egymástól eltérő koncepció alapján fejlesztették az adott kerületek környezetét. A fővárosban a lakossági közlekedés és az idegenforgalom eloszlása is változó, ezért a zajterhelés mértéke sem egyforma. Így viszont az lehet − áll az indoklásban. A kereskedelemről szóló törvény módosítóját hasonlóan indokolták. Így a jövőben világörökségi területen tilos a szeszes italt kimérő vendéglátó üzletet 24 óra és 6 óra között nyitva tartani, ehhez külön rendőrségi engedélyre lesz szükség.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet