BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágábban adná bérbe lakásait a budapesti önkormányzat

2012. október 2. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egységesen 3,9 százalékkal emelkedne a lakbér 2013. január 1-jétől a fővárosi önkormányzat tulajdonában álló lakásokban; a vonatkozó rendeletmódosításról holnap dönthet a Fővárosi Közgyűlés. Bagdy Gábor pénzügyi főpolgármester-helyettes indítványában a 3,9 százalékos, vagyis a 2011-es infláció mértékének megfelelő emelést határozott meg. Egy összkomfortos, szociális alapon bérbe vett lakásnál ez négyzetméterenként 336 forint havidíjat jelentene, míg egy piaci alapon kiadott összkomfortos lakásnál ez 873 forint. A javaslatban újdonság, hogy a nem szociális alapon bérlő lakóknál megszűnne az a feltétel, miszerint a bérlőnek 12 hónapra előre, egy összegben kell megfizetnie a lakbért. Ehelyett beépülne az óvadék intézménye, vagyis hathavi összeg befizetése esetén lehetne újabb öt évre kivenni egy lakást. További feltétel, hogy az érintettnek ne legyen hat hónapot meghaladó lakbér- és rezsitartozása.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet