BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szentendre hirdetésben keres alpolgármestert

2012. október 1. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Meglehetősen szokatlan módon, álláshirdetésben keres alpolgármestert Szentendre. Polányi Sándor jelenlegi gazdasági alpolgármester amúgy sem a megszokott \"kiválasztás\" során került a székbe, a város számlavezető bankjának javaslatára, a képviselő-testület egybehangzó döntése alapján nevezték ki, válságmenedzseri feladatok ellátására.

Egy hónappal kinevezése után, március végén Polányinak még 9-10 milliárd forintos adósságállománnyal kellett szembenéznie. A 2006 óta jobboldali vezetésű Szentendre az elmúlt években halmozta ezt fel, egy 2008-as kötvénykibocsátásból származó pénz egy részét pedig nem jövedelemtermelő beruházásokra fordították. A bevételek csökkentek, a város adósságspirálba került. Februártól Polányinak Szentendre teljes gazdálkodását át kellett alakítania, hogy a város fizetőképes maradhasson, elkerülje az adósságrendezési folyamatot.

Polányi megbízatása kilenc hónapra szólt, november végén távozik, miután a \"feladatnak lassan vége, a rendszer kiépült, most már csak működtetni kell\" − mondta a Napi Gazdaságnak. Polányi reméli, hogy a gazdasági alpolgármester, akit a város most álláshirdetés útján szeretné megtalálni, hasonlóan gondolkodik majd. Ehhez azonban az kell, hogy a kiválasztásnál ne a politikai, hanem a szakmai szempontok döntsenek. A leendő alpolgármester feladata a város gazdasági teendőinek menedzselése és koordinációja lesz, ő irányítja majd Szentendre közpénzgazdálkodását, felügyeli a város tulajdonában álló szervezetek pénzügyeit és a fejlesztéseket. Dietz Ferenc, Szentendre polgármestere azt mondta, az önkormányzatok közül elsőként ismerték fel, hogy a régi szemlélet nem tartható fent, eredményorientált menedzsmentre lesz szükség a jövőben is.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet