BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

NNG: erős növekedés az első félévben

2012. szeptember 26. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A navigációs megoldásokat fejlesztő NNG Kft. jelentős növekedésről számolt be: a vállalat 2012 első félévében 44 százalékkal nagyobb árbevételt ért el, mint 2011 hasonló időszakában. A vállalat a további fő mutatószámok alapján is eredményes időszakot zárt, köszönhetően az autóiparban elért sikereinek, illetve annak, hogy fokozott érdeklődés mutatkozik az internetes szolgáltatásai iránt világszerte.

A vállalat több mint 40 százalékos bruttóárrés-növekedést realizált a korábbi év azonos időszakához képest, és 60 százalékos bruttóárrés-növekedéssel számol 2012 folyamán, ami elsősorban a járműipari értékesítés növekedésének köszönhető. A személyes navigációs eszközök (pnd) piacára világszerte jellemző hanyatlás ellenére a vállalat megtartotta a fogyasztói piacokból származó bevételeit is, nagyobb hangsúlyt helyezve a feltörekvő piacokra.

A gps-navigációs szektor szereplői az okos telefonokra kifejlesztett, valamint a megfizethető internetes szolgáltatásokkal kiegészített autóipari navigációs megoldások irányába fordítják a figyelmüket a piaci változások nyomán. A felhasználói igények folyamatos alakulása lehetővé teszi, hogy az NNG vezető termékével, az iGO navigációs szoftvermotorral, világszerte építse felhasználói bázisát.

A navigációs megoldások beszállítójaként sorra alakítják ki kapcsolataikat az autóiparral. A tíz legnagyobb márkából hét már az NNG navigációs motorját választotta új multimédiás egysége részének. Az év első felében az üzleti tevékenység 80 százaléka az autóiparban mutatkozott meg − mondta Balogh Péter, az NNG ügyvezető igazgatója.

Girnt József
Girnt József

Ez is érdekelhet