Tegnap hallgathatták meg az Esztergomban működő cégek és vállalkozások vezetői az önkormányzat képviselő-testülete által minap elfogadott vagyonhasznosítási koncepciót, amelyben a grémium határozott arról, hogy az Esztergomi Ipari Parkban üresen álló telkeket felajánlja megvételre. A város mostani nehéz gazdasági helyzetéből Tétényi Éva független polgármester szerint − többek között − egy új gazdasági stratégia mutathatja meg a kivezető utat. Pár éven belül, a várható ipari parki értékesítéseket követően az ide települő vállalkozások az adójukkal is hozzájárulnak a bevételek növeléséhez és a helyi kkv-knak is lehetőséget kínálhat az önkormányzat az újabb területekkel. A városban megtelepedett cégeknek (autóklaszterhez tartozó vállalkozások és beszállítóik) is fontos cél lehet a bővítés, ahogy tette azt a közelmúltban például a Kirchhoff Hungária és a Neuzer kerékpárgyár is.
