BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ipari telkek eladásával mentenék Esztergomot

2012. szeptember 26. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap hallgathatták meg az Esztergomban működő cégek és vállalkozások vezetői az önkormányzat képviselő-testülete által minap elfogadott vagyonhasznosítási koncepciót, amelyben a grémium határozott arról, hogy az Esztergomi Ipari Parkban üresen álló telkeket felajánlja megvételre. A város mostani nehéz gazdasági helyzetéből Tétényi Éva független polgármester szerint − többek között − egy új gazdasági stratégia mutathatja meg a kivezető utat. Pár éven belül, a várható ipari parki értékesítéseket követően az ide települő vállalkozások az adójukkal is hozzájárulnak a bevételek növeléséhez és a helyi kkv-knak is lehetőséget kínálhat az önkormányzat az újabb területekkel. A városban megtelepedett cégeknek (autóklaszterhez tartozó vállalkozások és beszállítóik) is fontos cél lehet a bővítés, ahogy tette azt a közelmúltban például a Kirchhoff Hungária és a Neuzer kerékpárgyár is.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet