A korábbi évek sikereire való tekintettel a Kurfli Közhasznú Kulturális Egyesület az idén is megrendezte a Civilek Éjszakáját, ezúttal szeptember 15-én, szombaton. Az esemény célja változatlan: a hazai civil szervezetek tevékenységét bemutatva erősíteni a társadalmi összefogást. A program összeállításánál a szervezők kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy a civil szférában megszokott informatív és jellemzően ingerszegény megjelenés helyett a szervezetek minél innovatívabb, kreatívabb, a közönséget közvetlenül megszólító programokkal jelentkezzenek, meghatározó élményt nyújtva ezzel a közönségnek. Az idei évben az Erste Alapítvány is támogatta a Civilek Éjszakáját. Az osztrák Erste Alapítvány évek óta aktívan segíti a kelet-közép-európai civil szervezetek működését, hozzájárul a társadalmi integrációhoz és próbálja felhívni a figyelmet a társadalmi aktivitás fontosságára.
