BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Golfozni tanultak a cukorbeteg gyerekek

2012. szeptember 21. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cukorbetegség napjainkban lassan népbetegséggé válik, amely nemcsak a felnőtteket, hanem a legfiatalabbakat is sújthatja. A gyermekeknek sokkal nehezebb elfogadni a betegséggel járó szigorú diétát és napi 4-5 alkalommal az inzulin beadását. A diabéteszes gyermekek a nap 24 órájában harcot vívnak egészségi állapotuk megőrzéséért, éppen ezért fontos tudatosítani bennük azt, hogy gondos odafigyeléssel ugyanúgy élhetik életüket, mint mások, és azt is, hogy ebben a küzdelemben nincsenek egyedül. A mindennapi problémák leküzdésében komoly segítséget nyújt a Vas Megyei Diabeteses Gyermekeket Segítő Egyesület. A húsz éve alapított szervezet jelenleg 99 − közülük a legfiatalabb alig több mint egy éves − 1-es típusú diabetes mellitus betegségben, köznapi nyelven cukorbetegségben szenvedő gyermeknek nyújt támogatást. Az egyesület rendszeres időközönként tart összejöveteleket, közös kirándulásokat, és évente táborozásokat is szerveznek. Ezen közös együttlétek alkalmával a kísérő szülők és a kisebbek egyaránt megoszthatják egymással a tapasztalataikat, valamint a gyermekeket játékosan oktathatják az önállóságra.

A szabadidős programok finanszírozását, valamint az egyesületi mindennapokhoz szükséges oktatókönyveket, audiovizuális eszközöket, diabetesről szóló újságok beszerzését azonban csak támogatásból tudják előteremteni. A jelenlegi gazdasági helyzetben azonban egyre kevesebb az önkéntes segítség, az elnyert pályázat − emelte ki Horváthné Hende Enikő, az egyesület elnöke. Az idén sajnos a táboroztatás is elmaradt, így különösen nagy öröm volt − még ha május már el is múlt − az a gyereknap, amelyet a bükfürdői Greenfield Hotel Golf & Spa szálloda biztosított számukra. A cukorbeteg gyermekek ennek köszönhetően egy 100 hektáros golfpályán ismerkedhettek meg a sportággal. A cukorbetegek közérzetének jót tesz a rendszeres mozgás, ráadásul segít a megfelelő cukorszint elérésében, megőrzésében is. A kicsik élvezhették a medencéket a spa és wellness részlegen és diétás svédasztalos menüből választhattak a szálloda éttermében.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet