BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fejlesztett az IBM Székesfehérváron

2012. szeptember 14. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az IBM Data Storage Systems Székesfehérváron 180 fővel növelte létszámát, miután 1,5 milliárd forintos kapacitásbővítő beruházást hajtott végre és bővítette szolgáltató központját. A fejlesztéshez az Új Széchenyi tervből 370 millió forintos támogatást nyert el. Szijjártó Péter szerint a létszámbővítés is azt igazolja, hogy a kormány jó úton jár, bár a miniszterelnöki kabinet külügyi és külgazdasági ügyekért felelős államtitkára beszédében arra világított rá, hogy a kormány csak a ciklus elején szembesült azzal, milyen kevés adófizető van Magyarországon. Az IBM a magyar tudásalapú gazdaság legnagyobb munkaadójává vált − fogalmazott az államtitkár. Mark Taylor, az IBM európai szolgáltatási részlegének főigazgatója elmondta, a székesfehérvári részleg világszínvonalú szolgáltatásokat nyújt költséghatékony módon. Olyan szolgáltató központja az IBM-nek, mint amilyen Fehérváron épült, összesen nyolc van a világon.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet