Több mint egymilliárd forint értékű beruházás keretében százszázalékos lefedettségű szennyvízcsatorna-hálózat épül Sóskúton. A környezetvédelmi szempontból is kiemelkedő, több évtizede tervezett beruházás az Új Széchenyi terv Környezet és Energia Operatív Programjában (KEOP) elnyert európai uniós támogatás révén valósulhat meg. Sóskúton jelenleg a szennyvízelhelyezés egyedileg történik, részben a talajban történő elszikkasztással, illetve kisebb mennyiségben elszállítással, így eddig a településen keletkezett szennyvíz mintegy 80-90 százaléka a természetbe került. A sóskúti csatornahálózat tervezése 1994-ben kezdődött, ám a beruházás nagyságrendje miatt a település önerőből nem tudta finanszírozni a fejlesztést, így éveken át csupán a tervek műszaki továbbfejlesztésére, korszerűsítésére volt lehetőség. A település csatornafejlesztési pályázata alapján 2011 decemberében a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) 83,1 százalékos támogatást ítélt meg az összesen mintegy 1,3 milliárd forint értékű beruházásnak.
