BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Devizatartalékból törlesztettünk az IMF-nek

2012. szeptember 9. vasárnap, 16:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Augusztusban 661 millió euróval, 35,238 milliárd euróra csökkentek a jegybank devizatartalékai − ezt mutatják a Magyar Nemzeti Bank (MNB) honlapján pénteken megjelent legfrissebb adatok. A tartalékok március óta először csökkentek a múlt hónapban a júliusi 323 és a júniusi 20 millió eurós emelkedést követően − írta az MTI-Eco. A devizatartalékok augusztus végi szintje 2,537 milliárd euróval alacsonyabb a múlt év véginél és 2,317 milliárddal az egy évvel korábbinál − olvasható ki az MNB honlapján megjelent előzetes adatokból. A devizatartalékok tavaly szeptemberben 38,764 milliárd eurón tetőztek, azóta 3,526 milliárddal estek. Augusztusban mintegy 680 millió euróval egyenértékű törlesztési kötelezettség vált esedékessé a 2008-ban felvett IMF-hitelből. Devizakötvény-lejárat augusztusban nem volt, legközelebb októberben kell majd visszafizetni egymilliárd eurót egy hat- meg egy hétéves, 500-500 millió eurós eurókötvényre.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet