BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb lesz dohányból is

2012. szeptember 3. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nyári aszályos időjárás miatt jelentős terméskieséssel kell számolni az ország dohányültetvényein − mondta Bényei Illés, a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (Madosz) elnöke. Az MTI híre szerint egyelőre nincsenek pontos adatok a terméskiesés mértékéről, mivel a dohány betakarítása még csak a felénél tart, az azonban már látszik, hogy az aszály miatt nem várható a tavalyihoz hasonló kiemelkedő termés, a dohánylevelek mennyisége és minősége is elmarad a várakozásoktól − tette hozzá. Az ültetvények még \"talpon vannak\", de a szárítási munkafázis anyagnorma-mutatói (az 1 kilogramm száraz dohány kihozatala) a korábbi évekhez képest sokat romlott − mondta. Míg korábban 6−6,5 kilogramm zöld dohány kellett egy kilogramm száraz dohány előállításához, most 8 kilogramm szükséges, ami a Madosz elnöke szerint 15-20 százalékos csökkenést jelent. A felvásárlási árakról Bényei Illés elmondta: a termelőkkel korábban megkötött, többéves keretszerződések értelmében idén 10-15 százalékos az áremelés mértéke.

Boxzsák:

8 kilogramm zöld dohány kell egy kiló szárítotthoz

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet