BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét eredménytelen volt a testületi ülés

2012. augusztus 29. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Meglepetés nélkül, vagyis eredménytelenül ért véget a tegnapi, Tétényi Éva polgármester által összehívott rendkívüli képviselő-testületi ülés. A Fidesz−KDNP többségű tagok ugyanis az egyeztetés előtt nem sokkal közölték, nem \"kívánnak részt venni a színjátékban\", főleg miután ők már egyszer összehívatták volna a grémiumot, augusztus 23-ára, olyan napirendi pontokkal, mint most. Kamattámogatás, az önhibájukon kívül hátrányos helyzetben lévő önkormányzatok (önhikis támogatás igénylése), a kincstári inkasszó felfüggesztése.

Tétényi szerint nem is lehet olyan város esetében kamattámogatást igényelni, amely nem áll adósságrendezés alatt, amit ő a testület egyetértése hiányában továbbra sem tud elindítani. Persze ha a polgármester a helyi önkormányzatokért felelős miniszterhez kamattámogatási kérelmet nyújt be, a kérelméhez csatolnia kell a reorganizációs javaslatot és a képviselő-testület határozatát is, amiben nyilatkozik, hogy a kamattörlesztés összegét részben vagy teljes egészében a saját forrásaiból kifizetni nem tudja − mondta Zoltai Dániel kormánypárti önkormányzati képviselő a Napi Gazdaságnak. Hozzátette, ismét ők kezdeményeznek egy új, rendkívüli képviselői-testületi ülést szeptember 4-ére.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet