Az állam 2013. januártól az alapítványi és magániskolákban is a központi költségvetésből fizeti az ott dolgozó pedagógusok bérét, ami a költségek 85-90 százalékát teszi ki, míg az eddigi normatív alapfinanszírozás a kiadások felét sem fedezte − közölte az Emberi Erőforrások Minisztérium (EMMI). A kormány e \"gesztussal\" kívánja elismerni az alapítványi és magániskolákban folyó, a hátrányos helyzetű gyerekek felzárkóztatását, tehetséggondozását szolgáló pedagógiai munkát − teszik hozzá. A bérfinanszírozáson túl a jövőben is több lehetőség áll az intézmények rendelkezésére, hogy a hiányzó összeget pályázaton vagy a helyi önkormányzatokkal kötött megállapodások révén előteremtsék. Az EMMI oktatásért felelős államtitkársága szeptembertől a közfeladatokat átvállaló, hátrányos helyzetű gyermekek nevelését ellátó fenntartókkal egyedi szerződéseket köt. A tárca egyben cáfolta, hogy az alapítványi és magániskolák, valamint a kis egyházak intézményei kiszolgáltatott helyzetbe kerülnének az új finanszírozási rendszerben.
