BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszállt Esztergom reménye?

2012. augusztus 24. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A várakozásokkal ellentétben a kormánypárti frakció nélkül tartották a tegnapra tervezett egyeztetés Esztergomban. A helyi Fidesz−KDNP-frakció nem akart a polgármester Tétényi Éva \"színjátékához asszisztálni\". A frakció közleménye szerint konkrét javaslatai vannak Esztergom gazdasági problémáira, miután Tétényi \"önhatalmúlag\" adósságrendezési eljárást indított a város ellen. A közlemény szerint közben az önkormányzat összes tartozásának 2 százaléka sem volt esedékes, illetve számos megoldás mutatkozott a probléma kiküszöbölésére. A frakció egy rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását is kezdeményezte csütörtökre, a polgármester ehelyett hívta össze az egyeztetést (Napi Gazdaság, 2012.augusztus 23.). A kormánypárti képviselőcsoport közleménye szerint konkrét, az önhibájukon kívül hátrányos helyzetben lévő önkormányzatok (önhiki) támogatásának igénylésével kapcsolatos határozati javaslatokkal állt volna elő a képviselő-testületi ülésen, illetve a történtek miatt a kormányhivatalhoz fordul.

Az MTI információi szerint közben a város számlavezető bankja levélben értesítette a polgármestert, hogy addig nem vesz részt a tárgyalásokon, amíg az önkormányzat nem hoz döntést az állami kamattámogatás, illetve az önhiki-támogatás igénybevételéről. Mindezek azonban csak szépségtapaszt jelentenének a településnek − mondta lapunknak Tétényi a tegnapi ülést követően. A városvezető a jövő hét keddre hívta össze a rendkívüli képviselő-testületi ülést, amelyen e témakört vitatják majd meg. Tétényi szerint szeptember 30-án 400 millió forint feletti effektív pénzhiánnyal szembesül majd a település.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet