BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem hozott eredményeket a fémtörvény?

2012. augusztus 22. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ésszerűtlennek tartja a \"fémkereskedelem államosítási szándékát\" a Hulladékhasznosítók Országos Egyesülete (HOE) és a Fémszövetség. Mindkét szervezet részt vett abban a munkacsoportban, amely a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) vezetésével 2011 végén kidolgozott egy konszenzusos törvénymódosító javaslatot, hogy korlátozza a magánszemélyek által birtokolható fémhulladék körét és mennyiségét, adatszolgáltatási kötelezettséget ír elő a fémkereskedőkre, illetve bővíti a hatóság jogkörét. A világ legszigorúbb fémkereskedelmi szabályozásának tartott jogszabály hatálybalépése óta eltelt másfél év azonban a szervezetek szerint nem hozott eredményt - a vállalkozások a fémhulladékkal törvénytelenül kereskedőkkel szembeni hatékony eljárástól várnának eredményeket. Közben hat közbeszerzési pályázatot írt ki csomagolási hulladékok gyűjtésére, előkezelésére és hasznosítására az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség (OHÜ), közel nettó 5,6 milliárd forint keretösszeggel. Az ügynökség összesen 449,6 ezer tonna csomagolási hulladék gyűjtését és hasznosítását várja el.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet