BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már működik az NRSZH informatikai rendszere

2012. augusztus 21. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Július 2-án sikeresen megkezdte működését a rokkantsági és rehabilitációs jogosultságok kezelésére használt informatikai rendszer − írja közleményében a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal (NRSZH). A rokkantsági eljárás lefolytatására és a határozat meghozatalára a hivatalnak 60 nap áll rendelkezésére − teszi hozzá az NRSZH válaszul a Napi Gazdaság információjára, amely szerint mintegy tízezer, a felülvizsgálat alapján is annak minősített, rokkantsági vagy rehabilitációs ellátásra jogosult hónapok óta nem kapja meg a juttatást (Napi Gazdaság, 2012. augusztus 17.). A korábban is ellátásban részesülők a felülvizsgálatuk alapján kiadott határozat meghozataláig folyamatosan régi ellátásukat kapják, az új kérelmezők − akik korábban ellátást nem kaptak − a felülvizsgálatot követően előlegben részesülhetnek, így a rászorultak még egy esetleges késedelem esetén sem maradnak ellátás nélkül a hivatal szerint.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet