Az új vadászati törvény előkészítésébe bevonják a szakmát is: a vadgazdálkodási szervezetek és a hivatásos vadászok javaslatai, észrevételei alapján végzik majd el a törvényjavaslat kodifikációját − közölte Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöke. Az MTI híre szerint lebontanák az indokolatlan, bürokratikus terheket, amelyek az 1950-es évek végétől a magyar vadásztársadalmat sújtották. Az eddigi intézkedések közül Semjén kiemelte a fegyvertörvény módosítását és a hozzá kapcsolódó rendeletet, amely − mint rámutatott − \"végre véget vet a vadászok évtizedes vegzálásának\". A politikus fontos feladatként jelölte meg az új vadászati törvény megalkotását, a törvényjavaslatot az erdészetekkel, a gazdákkal, a természetvédőkkel történő egyeztetés után nyújtják majd be az Országgyűlésnek.
