BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Békés az első fecske a gazdaságélénkítésben

2012. augusztus 17. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Békés Megyei Közgyűlés − az országban elsőként − önálló társaságot alapított gazdaságfejlesztő tevékenységre. A társaság tulajdonosaként a közgyűlés közvetlen szerepet tölthet be a gazdaságfejlesztésben − mondta Farkas Zoltán, a Békés Megyei Közgyűlés elnöke az MTI-nek. Farkas Zoltán elmondta, hogy a közgyűlés pénteken rendkívüli ülésen hagyja jóvá a társaság által már kidolgozott, augusztus végéig beadandó pályázati programokat és dönt a cégbíróság által előírt hiánypótlásról. A Gyulai Törvényszék Cégbírósága júniusban jegyezte be a Békés Megyei Vállalkozási és Fejlesztési Kft.-t 500 ezer forint törzstőkével, a tulajdonos száz százalékban a Békés Megyei Önkormányzat − tette hozzá az elnök. A társaság alapításának előnyeiről szólva kiemelte: a megyei önkormányzat hatásköréből adódóan eddig csak közvetítő szerepet tudott felvállalni a megye gazdaságfejlesztésében, így azonban a megyei területfejlesztés közvetlen szereplője lett. A társaság feladata kiemelt gazdaságfejlesztési és foglalkoztatási programok kidolgozása, megvalósításukhoz hazai és EU-források allokálása.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet