BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizennyolcra bővült a pest megyei járások száma

2012. augusztus 16. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A januárban közzétett tervezethez képest hárommal több, tizennyolc járásközpont jön létre a jövő évtől az egymillió-kétszázezret meghaladó lélekszámú Pest megyében. A három új − az aszódi, a nagykőrösi és a vecsési − járásközpont az érintett települések hatékony lobbizásának köszönhetően került fel a listára. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) januári tájékoztatása szerint a 187 települést magában foglaló, több mint 6300 négyzetkilométeren elterülő megyében 15 járást alakítottak volna ki: a budakeszi, a ceglédi, a dabasi, a dunakeszi, az érdi, a gödöllői, a gyáli, a monori, a nagykátai, a pilisvörösvári, a ráckevei, a szentendrei, a szigetszentmiklósi, a szobi és a váci járást. A legnagyobb lélekszámú járás a gödöllői lett volna (178 381 lakos), míg a legkisebb (12 350 fő) a majdani szobi járás. Nem véletlen, hogy Aszód is járásközpont lesz, hiszen 1965-ig eleve az volt. A vecsési járás létrehozásának fő oka, hogy Gyál és Vecsés között nincs tömegközlekedés. Nagykőrös önkormányzatának nagy ügyfélforgalma, jó megközelíthetősége miatt is méltán tehermentesítheti a jókora távolságra lévő, kiterjedt körzettel rendelkező Ceglédet.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet