BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra igényelhető mindkét diákhitel

2012. augusztus 15. szerda, 12:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap elstartolt mind a szabad, mind a kötött felhasználású diákhitel (Napi Gazdaság, 2012. augusztus 15.). A szükséges nyomtatványokat a Diákhitel honlapjának internetes hitel-ügyintézési felületén lehet kitölteni, amelyet kinyomtatva, aláírva a Diákhitel Központtal kapcsolatban lévő partner pénzintézetekben, takarékszövetkezetekben, postahivatalokban vagy felsőoktatási intézményekben kell leadni. A Diákhitel II.-nél a felvehető hitelösszegnek nincs felső határa; azonban legfeljebb akkora összeget vehet fel a hallgató, amekkora az intézmény felé fennálló fizetési kötelezettsége. Az igényelt hitelt a központ közvetlenül az egyetem és a főiskola számára utalja, így biztosítva, hogy csak és kizárólag a képzés díja egyenlíthető ki belőle. A Diákhitel II.-t felvevők felé felszámított hitel kamatlába október 15-étől évi 2 százalék, a piaci kamat 2 százalék feletti részét kamattámogatás formájában az állam állja a diákok helyett. A Diákhitel II. kötelező törlesztési hányadai a hallgatói jogviszony megszűnésének időpontjában fennálló tartozás függvényében változnak. Az első hiteligénylési periódus szeptember 17-éig tart. Az idei tanévre vonatkozó hiteligényléseket kizárólag a Diákhitel elektronikus ügyintézési felületén lehet lebonyolítani.

A Diákhitel II. kötelező törlesztési hányadai
Tartozás a törlesztési kötelezettség kezdetén (millió forint) Kötelező törlesztési hányad (százalék)
0−1 4
1−2 5
2−3 7
3−4 9
4− 11
Forrás: Diákhitel Központ Zrt.

A szabad felhasználású diákhitellel kapcsolatban fontos változás, hogy azok a hallgatók, akik hitelszerződésüket 2012. augusztus 15-ét követően kötötték, havonta maximum 50 ezer forint összegű kölcsönt igényelhetnek.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet