BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Máshogy őriznék az egészségünket a munkahelyen

2012. augusztus 15. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Munkástanácsok Országos Szövetsége (MOSZ) javaslatot tesz a foglalkozás-egészségügy jelenlegi gyakorlatának komplex megváltoztatására, hogy végre a baleset megelőzésére kerüljön a hangsúly − közölte az érdekképviselet. A MOSZ annak kapcsán adott ki közleményt, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium hétfőn közölte: a kormány április 28-át a munkabalesetben elhunyt, megrokkant munkavállalók emléknapjává nyilvánítja. A szakszervezet üdvözölte a döntést s egyben hangsúlyozta: egy munkaalapú társadalomban elengedhetetlen, hogy a balesetet szenvedett dolgozókat a hozzájuk méltó tisztelet övezze, ugyanakkor szerinte mindez csak az első lépés, komplex módon kell megváltoztatni a foglalkozás-egészségügyet.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet