A Munkástanácsok Országos Szövetsége (MOSZ) javaslatot tesz a foglalkozás-egészségügy jelenlegi gyakorlatának komplex megváltoztatására, hogy végre a baleset megelőzésére kerüljön a hangsúly − közölte az érdekképviselet. A MOSZ annak kapcsán adott ki közleményt, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium hétfőn közölte: a kormány április 28-át a munkabalesetben elhunyt, megrokkant munkavállalók emléknapjává nyilvánítja. A szakszervezet üdvözölte a döntést s egyben hangsúlyozta: egy munkaalapú társadalomban elengedhetetlen, hogy a balesetet szenvedett dolgozókat a hozzájuk méltó tisztelet övezze, ugyanakkor szerinte mindez csak az első lépés, komplex módon kell megváltoztatni a foglalkozás-egészségügyet.
