BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem akarnak fordított áfát a sertéstartók

2012. augusztus 14. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Sertéstartók Szövetsége tiltakozik az élő sertés kereskedelmében a fordított áfafizetés bevezetése ellen. A szervezet a vidékfejlesztési tárcához küldött − az MTI-hez hétfőn eljuttatott − levelében úgy fogalmaz: a gabonakereskedelemben alkalmazott gyakorlat átültetése a sertéságazatba az utolsó tőrdöfést jelentené az ágazat szereplői számára. A szövetség szerint azoknak a sertéstartóknak, akik keveréktakarmányt vásárolnak, a számlák után keletkező 27 százalékos forgalmi adót meg kell fizetniük az eladónak, ahogy a gyógyszer, az áram és egyéb számlák után is. Ugyanakkor nettó áron kellene értékesíteni a sertéseket, ezért forráshiányosakká és állandó áfa-visszaigénylőkké válnának. A sertéstartók szövetsége szerint, ha ezt a megoldást erőlteti a kormány, akkor azzal kell számolni, hogy a magyar sertésállomány drasztikusan csökkenni fog.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet