Megkapta a kilépési papírokat az a 26 volt NeoFM-dolgozó, aki a múlt héten mondott fel. A papírokon ugyanakkor Medveczky Mihály, az új tulajdonos egy olyan kitételt írt, amely szerint kártérítési eljárást indítottak velük szemben − olvasható a hvg.hu-n. Az internetes portálnak nyilatkozó munkajogász szerint könnyen elképzelhető, hogy a volt munkatársaknak meg kell várniuk, amíg elindul a felszámolás, utána pedig már csak a Bérgarancia Alapban bízhatnak a volt alkalmazottak. A NeoFM 26 fős stábja múlt hétfőn közösen adta be felmondását, részben azért, mert a tulajdonos nem fizette időben a béreket. Van, aki egy hónapja nem kapott fizetést, de olyan is, akinek már négy hónapja tartozott a csatorna. A közel 800 milliós tartozást felhalmozó, a médiahatósággal perben álló FM 1 Zrt. összes részvényét július elején vette meg öt forintért a Dr. M-Media Kft., amelynek ügyvezető igazgatója Medveczky Mihály, közvetett tulajdonosa pedig a vállalkozó Szlovákiában bejelentett unokatestvére, Ladislav Medveczky. A munka törvénykönyve szerint a stáb esetében a rendkívüli felmondás a csődmoratóriumtól függetlenül \"megáll\", hiszen jogosan nem bíztak abban, hogy megkaphatják a fizetésüket.
