Valami nem stimmel a labdarúgó-Eb, valamint az olimpiához köthető termékkategóriák forgalmával. A Napi Gazdaság által megkérdezett cégek mindegyike jó eredményekről számolt be a célzott kérdésekre adott válaszaiban, ám az olimpia előtt és alatt is csak panaszkodtak a forgalomra. A söreladás növekedését aligha lehet mérni − válaszolta lapunk kérdésére Gál Judit, az Auchan kommunikációs vezetője. Egyrészt az olimpia ideje alatt meleg volt, és ez amúgy is növeli a folyadékok értékesítését, másrészt az Eb óta erős a sörök forgalma. A sós snackek eladása mérhetőbb, az Auchan 10−20 százalékos erősödést tapasztalt ebben a kategóriában.
Ugyanez vonatkozik a Tescóra is, a cég szerint 10 százalékkal nőtt az érintett termékek forgalma, ám ezt a hipermarketlánc nemcsak az olimpiának, hanem az akciós időszaknak is betudja. A cég erősen \"rádolgozott\" a termékkategória áraira − a felfutó keresletre számítva. A sör forgalma érdekesen alakul az áruházláncban. A cég közleménye szerint az ár miatt a pet-palackos csomagolású termékek átvették a vezetést a hagyományos palackos sörök előtt, ami nem feltétlenül jó a gyártónak, hiszen utóbbin nagyobb az árrés.
A Tescónak jól jött Gyurta Dániel úszó aranya, a cég állítása szerint a magyar elsőség hatására 70 százalékkal nőtt az úszáshoz köthető termékek eladása a múlt évhez képest − arról viszont nem szól a közlemény, hogy ez az úszószemüvegekre és a dresszekre vonatkozik csak, vagy beleértendő a rekkenő hőségben elengedhetetlen bikinik és shortok felfutása is.
Az Auchan két számjegyű növekedést ért el a tévékészülékek értékesítésében, ám a darabszámról stratégiai okok miatt nem beszél. A Tesco is erősített a szórakoztató elektronikánál, a cég nullaszázalékos thm-mel igyekezett csalogatni a vevőket. Ám az Európa-bajnokság és az olimpia ellenére sehonnan nem hallani, hogy a háztartások \"megőrültek\" volna az akciók hallatán.
