A csütörtöki Magyar Közlönyben jelent meg az a kormányhatározat, amely szerint a kabinet költségvetési főfelügyelőt rendelt ki az Eötvös Loránd Tudományegyetemhez (ELTE), több felsőoktatási intézménynél pedig költségvetési felügyelő lesz. Az NGM az MTI kérdésére adott válaszában emlékeztet: ez a negyedik olyan kormányhatározat, amely költségvetési főfelügyeletről, felügyelők kirendeléséről döntött; a mostani bővítés a szaktárca kezdeményezésére történt. A felügyeleti tevékenység célja a közpénzfelhasználás hatékonyságának, szabályszerűségének és átláthatóságának javítása, valamint a tartósan kiegyensúlyozott gazdálkodás feltételeinek megteremtése − írja az NGM. A napokban jelent meg egy ÁSZ-vizsgálat, amely kritkával illeti a felsőoktatási intézmények vállalkozásainak kezelését is. Az NGM a közpénzek feletti ellenőrzési szerepét annál hatékonyabban tudja ellátni, minél szélesebb körét fedi le a közpénz felhasználásával gazdálkodó intézményeknek − írja a szaktárca válaszában.
