Új eljárásrendet dolgoztak ki a nem bányavállalkozók által hatósági engedély alapján kitermelt ásványi nyersanyagok értékesítésének módjáról − közölte a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. pénteken. A közlemény szerint a hatályos jogszabályok értelmében az ásványi nyersanyag természetes előfordulási helyén állami tulajdonban áll. A hatósági engedély alapján végzendő építés, tereprendezés, mederalakítás során kitermelt nyersanyagot az engedéllyel rendelkező a hatósági határozatban meghatározott mértékben és módon, szabadon használhatja fel, a hatósági engedélytől eltérő célra és módon pedig csak akkor értékesítheti, hasznosíthatja, ha annak tulajdonjogát az állam képviseletében eljáró MNV Zrt.-től adásvétel útján megszerezte. A kidolgozott új eljárásrend az ásványi nyersanyagot kitermelők, illetve vásárolni szándékozó kérelmezők széles körét érinti, ezért a vagyonkezelő honlapján tette közzé az érintettek számára bővebb felvilágosítást nyújtó útmutatót.
