A Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSZSZ) szerint le kellene rövidíteni az új szerveralapú szerencsejáték-üzemeltetésre való átállás engedélyezési idejét, mert előfordulhat, hogy novembertől nem lesz játékadót fizető szereplője a pénznyerő ágazatnak: a régi gépengedélyek ugyanis lejárnak október végén, az új üzemeltetés engedélyezésének vége pedig még nem látható. Novemberben és decemberben 5 milliárd forint játékadótól, egyéb befizetések címén pedig újabb 5 milliárd forinttól esik el az idei költségvetés, ha nem járnak el gyorsan a hatóságok az új üzemeltetési forma engedélyezésekor − véli a Magyar Szerencsejáték Szövetség az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében. Az MSZSZ szerint nemcsak az idei büdzsé lehet szegényebb 10 milliárd forinttal, hanem a majdnem ezer hazai vállalkozót és alkalmazottaikat is a teljes csőd fenyegeti.
