BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megdrágult a nukleáris áramtermelés

2012. augusztus 6. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nukleáris energia, amelyet nemrég még a legolcsóbb energiatermelési lehetőségek között tartottak számon, hirtelen drágává vált versenytársaihoz képes. Az atomerőmű-beruházásokat \"igazán nehéz\" megindokolni − fejtette ki a Financial Timesnak Jeff Immelt, az amerikai General Electric (GE) vezérigazgatója. Márpedig ha ő mondja, akkor komolyan kell venni, ugyanis a GE a világ legnagyobb szállítója az atomerőművekhez szükséges berendezések piacán. Manapság a gáz és a szél az áramtermelés két legnépszerűbb forrása − tette hozzá. A legtöbb ország a földgáz felé fordult, miután az elmúlt időszakban kiderült, hogy hosszú távon, folyamatosan olcsó lehet. Amikor az olajiparban dolgozó szakemberekkel beszélek, azt mondják, hogy újabb és újabb gázlelőhelyeket találnak; a gáz olyan olcsóvá vált, hogy alig lehet rábeszélni a megrendelőket az atomerőmű-bővítésre vagy -építésre.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet