Hatályba lépett az agrárkamarai törvény, így augusztus 1-jétől kötelező a kamarai tagság minden olyan természetes személy és gazdálkodó szervezet számára, amely a törvény meghatározása szerint agrárgazdasági tevékenységet folytat − hívja fel a figyelmet a köztestület az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében. A törvény előírja, hogy az agrárkamarai tagságra kötelezettek a jogszabály hatálybalépését követő 60 napon belül kötelesek bejelentkezni az agrárkamarai nyilvántartásba, és 5000 forint egyszeri kamarai hozzájárulást − regisztrációs díjat − kell fizetniük − olvasható a tájékoztatóban. A megalakuló kamarai szervezet 400 ezresre becsült tagságával váltja fel a jelenlegi, mintegy 10 ezres össztagságú megyei és országos agrárkamarákat. Az előd szervezetek a törvény szerint általános jogutódlással beolvadnak az új agrárkamarába, annak megalakulásával egy időben. Az agrárminiszter a kamarai választásokig tartó időszakra 21 tagú átmeneti elnökséget nevezett ki. Az átmeneti elnökség jogfolytonosan átveszi a jelenlegi megyei agrárkamarák és az országos kamara irányítását, ezek valamennyi választott tisztségviselőjének mandátuma az átmeneti elnökség kinevezésével megszűnik.
