BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Biogázüzem épül Tatabányán

2012. augusztus 6. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tatabányai önkormányzat, az AVE Tatabánya Zrt. és az AVE Magyarország Kft. közös projekttársaságot alakított biogázüzem felépítésére. A csaknem 3 milliárd forint értékű beruházás megvalósítására egymilliárd forintot nyert a társaság az Új Széchenyi tervben. A projekttársaságban 39 százalékos tulajdonrészt jegyez az önkormányzat, 21 százalék az AVE Magyarország, 40 százalék az AVE Tatabánya részesedése.
Az AVE Dubnik-völgyi hulladéklerakójának közelében építik fel az üzemet, amelyben a Tatabánya térségében keletkező mezőgazdasági, piaci és lakossági zöldhulladékból, valamint kommunális szennyvíziszapból állítanak majd elő magas metántartalmú biogázt, ebből pedig áramot és hőt. A 2 megawattos hőtermelő kapacitást a tatabányai Gyémánt fürdő fűtésére használják fel, az ugyancsak 2 megawattos egységben termelt áramot pedig az E.On Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. vásárolja meg. A technológia melléktermékeként keletkező szagtalan maradék anyag istállótrágya minőségű tápanyagpótló. A létesítmény − a beszállítói háttérrel együtt − 25-30 új munkahelyet teremt. Az országban ez lesz az első olyan biogázüzem, amelynek az önkormányzat is tulajdonosa − mondta Schmidt Csaba, Tatabánya polgármestere.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet