Stratégiát dolgozott ki az Európai Bizottság az építőipar fellendítésére annak érdekében, hogy az ágazat \"újult erőre kapjon mint a munkahelyteremtés és általánosságban a gazdaság fenntartható fejlődésének mozgatórugója\" − írta az MTI. A javaslat fő eleme az alacsony energiafelhasználású épületek arányának növelése, ezzel foglalkozik egyebek között egy készülő uniós jogszabály is, amelynek keretében a közelmúltban Magyarország javasolt egy újszerű finanszírozási mechanizmust az épületek felújításának támogatására. A stratégia főbb elemként tartalmazza a kedvező befektetési feltételek elősegítését, különösen az épületek felújítása és karbantartása terén, emellett kitérnek a munkavállalók képzettségének fejlesztésére, a forráshatékonyság javítására, továbbá szabványosított tervezési kódok bevezetésére. Az építőipar az uniós bruttó össztermék (GDP) közel 10 százalékáért és húszmillió munkahelyért felelős. Az EU-tagországok energiaügyi miniszterei legutóbb júniusban foglalkoztak a készülő energiahatékonysági irányelvvel. Becslések szerint csak Magyarországon 2014 és 2020 között mintegy 210 milliárd forint épülhet be aktív forrásként az említett célra.
