Eljárást indított a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a MasterCard ellen Magyarországon piaci erőfölénnyel történő visszaélés gyanúja miatt − számolt be a Portfolio.hu. A GVH korábban már megbírságolta a céget: 2009-ben csaknem egymilliárdos bírságot vetett ki hét bankra és két kártyatársaságra a bankközi jutalékok versenytorzító megállapítása miatt. A mostani ügyről egyelőre nem sokat tudni, az MNB mindenesetre nemrég figyelmeztetett, a kártyapiac esetleges monopolizálódása növeli a kereskedők által fizetett kártyás jutalékok már amúgy is túl magas szintjét − írta a portál. A MasterCardot a társaság második negyedéves gyorsjelentése szerint még júniusban értesítette a GVH arról, hogy vizsgálatot indít nála − ebből csak annyi tudható, hogy nem a 2009-es ügyről van szó. Az egyelőre nem derült ki, hogy ezúttal más társaságokat (bankokat vagy kártyatársaságokat) érint-e a vizsgálat.
