BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átmeneti időszakban reménykednek a kaszinók

2012. augusztus 3. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az E-Casino Szakmai Szövetség átmeneti állapot bevezetését és külön szabályozás kidolgozását kéri a Nemzetgazdasági Minisztériumtól (NGM), megkülönböztetve az I.-es- és II.-es kategóriás játéktermeket − közölte a szervezet. A szakmai szövetség az NGM által június 29-én kiadott végrehajtási rendelet ellenére is fenntartja ezen álláspontját, az új rendszerre való átállásra ugyanis a kiadott végrehajtási rendelet a II.-es kategóriájú, kocsmai gépekre jelent kizárólag megoldást. A prémium, I.-es kategóriás, e-kaszinókban működő gépekre nem lehet 2013. január elsejéig működő rendszert forgalomba hozni, és az elfogadott törvénycsomag eleve kétségessé teszi, hogy ezek a termek a jövőben üzemeltethetők-e, ezért kéri a szövetség külön szabályozás kidolgozását. Az E-Casino Szövetség véleménye szerint a következő 6−12 hónapban sem jut a kormány adóbevételhez a kiadott rendelet szabályozása alapján. Az új rendszer negyedéves adófizetési kötelezettsége miatt − még ha a II.-es kategóriában elindulna is a rendszer − nem lenne adófizetési kötelezettsége az utolsó negyedévben.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet