Százhúsz frissen végzett szakmunkás állt munkába hétfőn az Audi Hungaria Motor Kft.-ben Győrben, a sikeres gyakorlati éveket követően az új járműgyár különböző területeire, a motor- és járműgyártásra, illetve a szerszámgyárba nyertek felvételt − tájékoztatta közleményben a cég az MTI-t. A fiatalok duális szakképzés keretében sajátították el a szükséges ismereteket, ebben a képzési struktúrában a vállalat 2001 óta együttműködik a győri szakiskolákkal. Az elméleti és gyakorlati ismeretek megszerzése az iskolákban és a vállalat gyártóterületein, illetve az oktatóközpontban rotációban folyik. A tanulók az Audi oktatóközpontjában 13 különböző fémipari és elektronikai szakmát sajátíthatnak el moduláris szakképzés keretében. Az Audi Hungaria létszáma meghaladja a 8000-t, az új győri üzem 2013-as megnyitásáig összesen 2100-zal bővül az álláshelyek száma.
