BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A közvilágításon spórol Budapest

2012. július 31. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Fél év alatt mintegy 66 millió forintot spórol meg a főváros azon, hogy a nyár eleje óta már nem a szürkület miatt, automatikusan kapcsolódik fel a közvilágítás − írta az Index. A lámpákat a főváros tulajdonában álló Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft. (BDK) kezeli, a fővárossal kötött közszolgálati szerződés alapján. A cég szerint a Fővárosi Közgyűlés döntött úgy június 20-án, hogy a pénzhiány miatt a közszolgálati szerződést módosítják, e szerint a BDK-nak július elsejétől az eddigi emelt helyett csak alapszintű szolgáltatást kell nyújtania. Az \"emelt szintű szolgáltatás\" annyi jelent, hogy a közvilágítást automatikusan kapcsolják be, amikor a fényerősség egy bizonyos szint alá csökken, az \"alapszintű\" ezzel szemben annyit tesz, hogy van egy úgynevezett közvilágítási naptár, amelyikben 10 naponként változó, fix be- és kikapcsolási időpontok szerepelnek − függetlenül attól, hogy egy vihar miatt éppen órákkal napnyugta előtt besötétedett-e. A fővárosi önkormányzat az Indexet úgy tájékoztatta, hogy az átállással a második félévben 66 millió forintot spórol, arról azonban nem adott tájékoztatást, hogy mikor vizsgálják meg újra a közvilágítás kérdését, vagy mikor állnak vissza az emelt szintű szolgáltatásra.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet