BUX 139671.45 0,03 %
OTP 45660 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyíregyházán fejlesztett a Hübner

2012. július 30. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új üzemcsarnokot épített, egyet pedig kibővített nyíregyházi gyárában a német Hübner-cégcsoport. A beruházás csaknem 800 millió forint munkahelyteremtő támogatással, 11 millió euró, jelenlegi árfolyamon több mint hárommilliárd forintból valósult meg. A két üzemcsarnokot szombaton adták át. A csaknem 3,2 milliárdos beruházással 50 új munkahelyet hoztak létre, így már 450-en dolgozhatnak a gyárban − írta az MTI-Eco. Az autóbuszokhoz, vonatokhoz, villamosokhoz és metrókocsikhoz gumi csuklórészeket, illetve alkatrészeket készítő gyár árbevétele tavaly 28 millió euró, mintegy 7,4 milliárd forint volt. Az idén már 30 millió eurós bevételre számítanak, bár a gazdasági-pénzügyi válság még érezteti hatását a piacon − mondta Dobi József, a Hübner-Hungary Gumi- és Műanyagipari Kft. gazdasági vezetője. A termelő berendezéseket a 2013-as októberi projektzárás előtt, már áprilisban beszerelik a létesítménybe, így azok a próbaüzem után a jövő év végétől már teljes kapacitással működhetnek.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet