Stratégiai partnerségi megállapodást írt alá a kormány nevében Orbán Viktor miniszterelnök a Coca-Cola HBC Magyarország Kft.-vel a cég dunaharaszti székhelyén. Felavatta a vállalat új gyártósorát is, amely óránként 110 ezer üdítőitalt állít elő. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) július elején közölte, hogy megállapodást köt a Coca-Cola Magyarországgal a nagyvállalat magyarországi termelésének bővítéséről. A stratégiai megállapodás célja a társaság hosszú távú magyarországi jelenlétének biztosítása a kölcsönös bizalom és kiszámíthatóság jegyében, a hazai termelés bővítésének elősegítése, valamint a nagyvállalat aktív szerepvállalásának megerősítése a versenyképesség növelését célzó kormányzati gazdaságpolitika megvalósításában. A dunaharaszti székhelyű, két palackozóüzemet és regionális elosztó központokat működtető cég több mint ezer dolgozót foglalkoztat, éves termelőkapacitása pedig eléri az egymilliárd litert. Az üdítők előállításához használt nyersanyagok és alapanyagok 95 százalékát belföldi szállítók biztosítják.
