BUX 139130.35 1,09 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Együttműködik a Coca-Cola a kormánnyal

2012. július 23. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Stratégiai partnerségi megállapodást írt alá a kormány nevében Orbán Viktor miniszterelnök a Coca-Cola HBC Magyarország Kft.-vel a cég dunaharaszti székhelyén. Felavatta a vállalat új gyártósorát is, amely óránként 110 ezer üdítőitalt állít elő. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) július elején közölte, hogy megállapodást köt a Coca-Cola Magyarországgal a nagyvállalat magyarországi termelésének bővítéséről. A stratégiai megállapodás célja a társaság hosszú távú magyarországi jelenlétének biztosítása a kölcsönös bizalom és kiszámíthatóság jegyében, a hazai termelés bővítésének elősegítése, valamint a nagyvállalat aktív szerepvállalásának megerősítése a versenyképesség növelését célzó kormányzati gazdaságpolitika megvalósításában. A dunaharaszti székhelyű, két palackozóüzemet és regionális elosztó központokat működtető cég több mint ezer dolgozót foglalkoztat, éves termelőkapacitása pedig eléri az egymilliárd litert. Az üdítők előállításához használt nyersanyagok és alapanyagok 95 százalékát belföldi szállítók biztosítják.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet