BUX 139130.35 1,09 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bányászokat bérelne a Vértesi Erőmű

2012. július 23. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Munkaerő-kölcsönzéssel havi átlagban 173 bányászt foglalkoztatna a Vértesi Erőmű Zrt., a kölcsönzésre kétfordulós, tárgyalásos eljárást írt ki, amely a legutóbbi Közbeszerzési Értesítőben jelent meg. A listán aknászok, vájárok és a bányászszakma egyéb szereplői találhatók, akiket a márkushegyi bányában foglalkoztatnának. Ajánlatot az a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó cég tehet, amely az utolsó három évben fel tud mutatni legalább egy magas kockázatú, szabályozott iparág területére szóló, befejezett munkaerő-kölcsönzési szerződést mint referenciát. A szerződésnek legalább havi 60 főre és 6 millió forint ellenértékre kellett szólnia. Az állami tulajdonú Vértesi Erőmű a több száz milliós környezetvédelmi bírsággal együtt már a kilencvenes években veszteséget termelt, bezárni viszont egyik politikai erő sem merte az elbocsátások miatt. A gyengén felszerelt, elavult erőmű így az elmúlt évtizedben állami támogatással működött. A Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont (REKK) számításai szerint az elmúlt tíz évben több mint tizenegy és fél millió forintot fordított az állam minden egyes munkahely megmentésére.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet