BUX 139172.59 1,12 %
OTP 44670 1,57 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán még hisz a sok EU-s pénz lehívásában

2012. július 20. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Teljesen át kell alakítani az európai uniós pénzek lehívásának rendszerét, mert ha az nem működik megfelelően, nincs magyar fejlesztéspolitika − mondta Orbán Viktor a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) rendezvényén. Amíg feláll az új rendszer, igazítani kell a jelenlegin. Általánossá teszik a 30 százalékos előleget, és létrehoznak a büdzsében egy hozzávetőleg 50 milliárdos önerőalapot.

Az EU-s forrásoknak az utolsó fillérig célba kell érkezniük, és ebben \"semmilyen kompromisszumot nem fogadhatunk el\" − jelentette ki Orbán Viktor, ami némiképp meglepő, hiszen a szakemberek is egyre kevésbé gondolják azt, hogy a következő időszakban még el lehet érni a 95 százalékos lehívási arányt. A miniszterelnök szerint ma kötélidegzet kell a jelentkezéshez az EU-s pénzekre: \"én biztosan nem tenném, mert ha azt mondanák, hogy 600 meg 900 nap múlva lesz valami abból, amit egyébként én már jól átgondoltam, megterveztem, kiszámoltam és készen állok a végrehajtására, könnyen lehet, hogy belebolondulnék\". Orbán Viktor ezért köszönetet mondott azoknak, akik mindennek ellenére is pályáznak.

A megörökölt pénzlehívási rendszer miatt − amelyet egy \"őrült kafkai elme\" gondolt ki, és érdemes is lenne őt egyszer megkeresni − \"gúzsba kötve kell táncolnunk\", ám ez nem ad felmentést a kabinetnek − fejtette ki, hozzátéve, hogy gyorsításokkal, reformokkal \"valahogy elvánszorgunk vele\" 2013-ig, de utána, 2013−14-től a kormány létrehoz egy \"az emberi elme számára felfogható módon működő új rendszert\".

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet