Budapest viszonylag jó pénzügyi helyzete miatt a főváros hitelbesorolása jobb fokozatot érdemel, mint a felső korlátként az országra érvényben tartott minősítés − derült ki abból a közleményből, amelyet ma adott ki a Standard and Poor\'s. Ezt a \"furcsa\" helyzetet úgy oldották fel a hitelminősítőnél, hogy Budapest kérésére visszavonták a fővárosra hivatalosan érvényben tartott hitelminősítést (de előtte még megerősítették azt az eddigi \"BB+\" fokozaton) és a nem hivatalos, indikatív jellegű értékelést az eddigihez képest két fokozattal megemelték − írta a Portfolio.hu. A hitelminősítőknél általános gyakorlat (de vannak kivételek), hogy az adott állam minősítésénél nem kaphat jobb hitelbesorolást az az intézmény, amely az adott állam területén működik. Ez azonban olykor indokolatlan és feszültségeket okoz egyes intézmények finanszírozásában, forrásszerzésében.
