BUX 139080.21 1,06 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elindult a dinnyeszezon

2012. július 19. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elengedhetetlen az együttműködés a kereskedőcégekkel a magyar mezőgazdaság, ezen belül a görögdinnye-ágazat sikeréhez − hangsúlyozta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter szerdán Budapesten, a Tesco áruházlánc magyar dinnyét népszerűsítő kampányának nyitó rendezvényén. A Vidékfejlesztési Minisztérium és az Agrármarketing Centrum az idén is közösen lép fel a magyar dinnye piaci pozíciójának erősítéséért, amiben szerepet vállal Fazekas Sándor miniszter és Budai Gyula parlamenti államtitkár is. A miniszter közölte: a tárca, az érintett szakmai szervezetek, valamint a kereskedelmi vállalkozások együttműködése fontos a 15 ezer hazai dinnyetermelőnek, mert ez hozzájárulhat az ágazat stabilitásához. Gerry Gray, a Tesco vezérigazgatója hangsúlyozta: jelenleg áruházaikban a magyar termékek aránya 74 százalék, és arra törekszenek, hogy a regionális magyar beszállítóikat először országossá, majd nemzetközivé tegyék. A Tesco tavaly 7,2 millió kilogramm magyar dinnyét értékesített, az idén pedig 9 millió kilogramm magyar dinnye eladásával számol.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet