Közel félmilliárd forint költségvetéssel indított kampányt a tudatos energiafogyasztásért hat magyarországi gáz- és áramszolgáltató a Magyar Energia Hivatal (MEH) szakmai támogatásával. A tegnap indult és októberig tartó kampány középpontjában a fogyasztói magatartás megváltoztatása áll, vagyis a szolgáltatók energiafelhasználási tippeket adnak a fogyasztóknak. A földgáz és az áram árát a MEH határozza meg, ezeken kívül azonban a számla végösszegét legnagyobb mértékben mégiscsak az elfogyasztott mennyiség befolyásolja, amiért a fogyasztó a felelős − hangsúlyozta Horváth Péter, a hivatal elnöke. A kezdeményezésben az EDF Démász Hálózati Elosztó Kft., a GDF Suez Energia Magyarország Zrt., a Főgáz Zrt., az Elmű-Émász csoport, az E.On Energiaszolgáltató Kft. és a Tigáz Zrt. vesz részt. Idén júniusban az unió elfogadta a többéves uniós pénzügyi keret épület-energiahatékonysági célú támogatásaival kapcsolatos, innovatív finanszírozási mechanizmust tartalmazó magyar javaslatot, 2014 és 2020 között így mintegy 210 milliárd forint aktív forrás érkezhet az energiafelhasználást csökkentő beruházások megvalósítására.
