BUX 139975.36 0,25 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tudatosságért kampányolnak

2012. július 18. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közel félmilliárd forint költségvetéssel indított kampányt a tudatos energiafogyasztásért hat magyarországi gáz- és áramszolgáltató a Magyar Energia Hivatal (MEH) szakmai támogatásával. A tegnap indult és októberig tartó kampány középpontjában a fogyasztói magatartás megváltoztatása áll, vagyis a szolgáltatók energiafelhasználási tippeket adnak a fogyasztóknak. A földgáz és az áram árát a MEH határozza meg, ezeken kívül azonban a számla végösszegét legnagyobb mértékben mégiscsak az elfogyasztott mennyiség befolyásolja, amiért a fogyasztó a felelős − hangsúlyozta Horváth Péter, a hivatal elnöke. A kezdeményezésben az EDF Démász Hálózati Elosztó Kft., a GDF Suez Energia Magyarország Zrt., a Főgáz Zrt., az Elmű-Émász csoport, az E.On Energiaszolgáltató Kft. és a Tigáz Zrt. vesz részt. Idén júniusban az unió elfogadta a többéves uniós pénzügyi keret épület-energiahatékonysági célú támogatásaival kapcsolatos, innovatív finanszírozási mechanizmust tartalmazó magyar javaslatot, 2014 és 2020 között így mintegy 210 milliárd forint aktív forrás érkezhet az energiafelhasználást csökkentő beruházások megvalósítására.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet