Az energiaszolgáltatók szétválasztásáról (úgynevezet unbundling) szóló szabályoknak megfelelően pályázatot írt ki az Elmű-Émász társaságcsoport a teljes körű ügyfélszolgálati tevékenység, illetve az ehhez kapcsolódó szolgáltatások ellátására. A mintegy 2,1 millió energiavásárlási és 4,5 millió hálózati szerződés kezelését és a kapcsolódó ügyintézést jelentő tevékenységhez a számlázási és kintlevőség-kezelési feladatok kapcsolódnak, ami 37 személyes (elosztói és egyetemes szolgáltatói) ügyfélszolgálati iroda működtetését is jelenti.
A napokban megjelent felhívás nem kiszervezést jelent, a Magyar Energia Hivatal előírásai szerint minden ciklusban − azaz háromévente − meg kell pályáztatni e tevékenységet − mondta a Napi Gazdaságnak Boross Norbert, a társaságcsoport kommunikációs igazgatója. Ez a harmadik pályázat, az elmúlt két alkalommal − más pályázók híján − a csoport saját ügyfélszolgálati cége nyert. Boross szerint ennek az az oka, hogy a magyar piacon a szolgáltatók saját cégein kívül nincs olyan vállalkozás, amely rendelkezne a szükséges személyi, informatikai és egyéb feltételekkel − a versenynek e területen gyakorlatilag nincs tere (szemben például a hálózatüzemeltetéssel, ahol a szolgáltatók jellemzően több alvállalkozóval is együttműködnek, de hasonló terület például a települési közvilágítási rendszerek üzemeltetése is).
