BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul az EDF Démász−IBM okos mérési programja

2012. július 18. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elindította kísérleti jellegű okos mérési programját az EDF Démász Hálózati Kft. Az országos teszthez az EDF Démász Hálózati Elosztó szolgáltatási területén 3000, statisztikai módszerekkel kiválasztott háztartás és vállalkozás csatlakozik − ők lehetnek az elsők, akik több mint egy éven át okos mérőórákkal ellenőrizhetik villamosenergia-fogyasztásukat. A pilot program − az Európai Unió, a magyar kormány és a Magyar Energia Hivatal előirányzatának megfelelően − a 2020-ra tervezett országos bevezetés feltételeit és lehetőségeit vizsgálja. Ha az EDF Démász és a többi villamosenergia-elosztó programja sikeres lesz, nyolc éven belül a legtöbb háztartásba okos mérő kerülhet. A vizsgálatban részt vesz az Inter-Computer-Informatika Zrt. és alvállalkozója, az IBM. A program egyszerre lesz hatásvizsgálat és technológiai próba. A 2013 végéig tartó tesztelés célja, hogy kiderüljön, miként változtatja meg az energiafelhasználási szokásokat, ha az ügyfél maga is nyomon követheti fogyasztását. A szolgáltató arra is kíváncsi, milyen költségmegtakarítás érhető el az energiafelhasználás pontosabb tervezése vagy az üzemeltetési költségek tekintetében az új technológia felhasználásával. A jövő nagy kérdése az, hogy a változó elektromosáram-díjak bevezetésével hatást lehet-e gyakorolni a csúcsidőszakok fogyasztására az egyenletesebb, hatékonyabb energiafelhasználás érdekében. A kiválasztott háztartásokban és vállalkozásoknál a fogyasztók internetes felületen, akár okos telefonon is ellenőrizhetik energiafelhasználásukat. A szolgáltató eközben kiszállás nélkül, a központban vagy más távoli pontokon is leolvashatja az okos fogyasztásmérőt.

Girnt József
Girnt József

Ez is érdekelhet