BUX 139975.36 0,25 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már nyolcszáz földhaszonbérleti szerződést kötöttek

2012. július 17. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csaknem harminc földhaszonbérleti szerződést adott át nyertes gazdálkodóknak tegnap Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter. A tárcavezető szerint eddig több mint 800 szerződést kötöttek meg 18 ezer hektár állami földre, a használatba vett földterületek átlagos birtokmérete 20 hektár. Az új földtörvény a múlt héten került az Országgyűlés elé, a jogszabály legfontosabb rendelkezése, hogy termőföld tulajdonjoga csak helyben lakó földművesé lehet, azt jogi személyek nem szerezhetik meg − fogalmazott Fazekas, aki szerint így véglegesen kizárják a spekulánsokat a földszerzésből (bár szakértők szerint a jogszabály koncepciója több ponton ellentétes volt az uniós joggal). A miniszter szerint a kormány − az uniós választól függetlenül − úgy döntött, hogy már idén ősszel megkezdi az aszály és a forróság okozta károk felszámolását, ami 157 milliárd forint közvetlen támogatási előleg kifizetését jelenti

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet