BUX 139625.26 0,0 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gerendaiék vették meg a Sziget-részt

2012. július 17. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután nem járt sikerrel az Est Media (EM) Nyrt. befektetőkeresése, a Sziget Kft.-ben társtulajdonos alapítók, Gerendai Károlyék vásárolják meg a nehéz helyzetben lévő tőzsdei cég Sziget-tulajdonrészét. A 49 százalékos részvénypakettért  675 millió forintot fizetnek − \"fillérre\" pontosan annyit, amennyivel az Est Media tartozik az Unicredit Banknak és a Wallis Zrt.-nek. Ezen hitelek fedezetét a Sziget-tulajdonrész jelentette, a korábbi kölcsönt pedig többek között azért vette fel az EM, hogy kifizethesse a fesztiválszervező cég utolsó részletének csaknem másfél milliárd forintos vételárát.

A  Sziget-részvénypakett visszavásárlására Gerendaiék is hitelt vesznek fel − a vételárat augusztus 1-jéig egyenlítik ki. Az Est Mediának ugyanakkor kétéves visszavásárlási opciója marad a most eladott 49 százalékos csomagra. A tranzakciót követően a Sziget szavazati jogának 98 százaléka kerül egy kézbe − 2 százalék az EM-é marad, két évig. Ez a tulajdonrész ugyanakkor nem érinti a vagyoni jogokat, hiszen csak szavazásra jogosít.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet