Egymilliárd forintból épül Solton a térségben keletkező mezőgazdasági hulladékokat hasznosító biogázüzem − közölte a Solti Biogáz Kft. az MTI-vel. Az új üzem 2,23 millió tonna biogázt állít majd elő évente hígtrágyából, valamint egyéb növényi és élelmiszer-ipari maradék anyagokból. A biogázból az üzem helyben hasznosítható hőt és évi 4240 megawattóra zöldáramot állít majd elő, illetve 4800 megawattóra hőenergia is keletkezik. A projekt évente 13 455 tonnával csökkenti az üvegházgáz-kibocsátást, a solti üzemben emellett évi 22,43 ezer tonna fermentációs maradék, azaz biotrágya keletkezik, amelyet helyben hasznosítanak majd, kihelyezésével évente akár 146 tonnával csökkenthető a felhasznált műtrágya mennyisége a társaság közleménye szerint.
