Árnyékolással és 10 centiméter vastag ásvány- vagy üveggyapot-szigeteléssel 5-7 fokkal is csökkenthető a lakások belső hőmérséklete, széndioxid-kibocsátással járó villamos energia használata nélkül − állítják a Knauf Insulation szakértői. Az otthonok hőmérsékletének egy fokkal való csökkentése háromszor több energiába kerül, mint 1 fokkal való felfűtése − ha az ingatlan nincs megfelelően szigetelve. A Knauf szakértői szerint megfelelő szigeteléssel télen a falak állapotától függően 35-40, de akár 60-65 százalékos energiamegtakarítás is elérhető, a hűtési és fűtési költségeken is spórolva a szigetelésbe fektetett összeg 2-4 év alatt megtérülhet, hosszú távon pedig minden szigetelésbe fektetett forint 7 forint hasznot hoz. Tavaly a globális energiafogyasztás 2,5 százalékkal emelkedett, Magyarországon összesen 267,5 terrawattóra áram fogyott. A cég szerint egy klímaberendezés havonta mintegy 250 kilowattórával, azaz 8-10 ezer forinttal növeli meg egy átlagos család áramfogyasztását.
